Nou dat Niene last heeft met haar ontlasting is al bekend vanaf dat ze 2 maanden was. Even wat feiten op een rijtje:
1e 3 weken gedeeltelijk borstvoeding/flesvoeding
vanaf de 3e week tot week 6 Friso H.A. voeding
Vanaf week 6 tot gisteren Kruidvat Extra Care voeding.
Week 8, waterpokken.
Week 8, 5 dagen geen ontlasting gehad. Buikje hard, ha en ka geweest. Lactulose voorgeschreven.
Week 9 weer gaan poepen, elke luier een beetje en krijsen dat ze doet! Arm kind, ze heeft er duidelijjk heel veel last van.
Week 10 tot week 24 (vorige week) ontlasting ging goed. Elke dag een luier vol en geen moeite. De lactulose is afgebouwd rond week 13 denk ik.
2,5 week geleden. Begonnen met fruit. Ons gevoel was er goed bij. Ze leek niet echt genoeg te hebben aan haar fles en begon enorm te kwijlen als ze ons zag eten. Bovendien, fruit is extra vezels en vezels zijn goed voor de ontlasting. En inderdaad. na 2 dagen ging het zowaar nog makkelijker en ze was aan het smullen van het fruit!!!
Na 4 dagen fruit begon ze wat krampjes te krijgen. Moeilijker in slaap te komen en de nachten werden korter. Ze wou minder per voeding drinken, maar wel vaker per dag. 1 dag ongeveer elke 1,5-2 uur voeding van zo'n 70-80cc gehad. Niet heel handig dus.
Maar toen, na een week van fruithapjes. (overigens alleen appel en peer) KRIJSEN!!! Niet normaal. Haar kontje was helemaal kapot en het leek alsof ze niet meer durfde te gaan poepen. Als ze op haar rug lag, drukte ze haar voetjes naar beneden en haar billen bij elkaar. Menig keer heb ik haar meegeholpen en dan kwam het er goed uit. Maar tjee wat voel je je naar als je kleine meid zo'n last heeft.
We hebben gesloten om te stoppen met het fruit geven en na 3 dagen gaat het nu weer wat beter. Geen 14 poepluiers op 1 dag (geen grapje!) De billen zijn weer genezen. Maar ja, ze zal toch een keer iets anders moeten hebben dan alleen melk, toch?
Een collega van mijn moeder heeft net een studie afgerond (totaal balans therapeut, zij helpt mensen met allergiën, vermoeidheidsklachten, darmproblemen, etc) Mijn moeder heeft hier heel veel baad bij en ik dacht, laat ik er met Niene ook maar naar toe gaan.
Ik belde gisteren op. Ze zei me meteen dat ik moets stoppen om haar fruit en groente te geven. Ook nog geen brood (dat wou ik sowieso nog niet geven) en ook met de melk die ik nu gaf. Ze zei dat ik beter Soya-fv kon gaan geven. Ik zou snel resultaat moeten zien. Nouja, goed dan koop ik de soya melk wel. Na 2 uur zoeken... (we wonen echt in een gat... in Eindhoven was alles redelijk langs de deur of in geval in de buurt) Nu ben ik naar 2 dorpen geweest en zo'n 10 winkels... Etos was uitverkocht en de rest had het niet of het zou besteld moeten worden. Maar aangezien de pak bijna op is, heb ik het vandaag nodig. Laatste winkel, AH had het wel!
Helaas vindt ze het echt niet lekker. Ik ben het nu aan het mengen. 2schepjes soya met 3 schepjes EC. Nu maar hopen dat ze het wel lekker(der) gaat vinden. En dat het helpt. Als ik binnen 2 weken niet voldoende resultaat zag, moest ik maar even langs komen.
Ruud vind het allemaal maar een beetje onzin en zweverig enzo, maar goed. In het ergste geval hebben we wat geld weggegooid. Als we bij haar langs gaan, dan kijkt ze alleen naar Niene en spuit er niets in, of zo iets. Dus wat kan er mis gaan? Hopelijk is het niet nodig en gaat ze het goed doen op de Soya.
Wel bijzonder dat het de 1e 2 maanden zo goed is gegaan met de ontlasting en deze ook gewoon geel/bruin was en na de waterpokken is het direct anders en moeilijker gaan. Nu heeft ze ook groene ontlasting... Arm kind...
reacties (0)